Opis

BRELOKI NA ZAMÓWIENIE - OPIS


Breloki produkowane według indywidualnego projektu są doskonałym upominkiem promującym miasto, firmę, markę lub wydarzenie. Są wyrobem stosunkowo tanim, ale spełniającym funkcje użytkowe. Noszony przy kluczach przez długi okres czasu przypomina o okazji, przy której został wręczony. Możliwość wkomponowania w projekt danych adresowych powoduje, że brelok może być swoistą wizytówką firmy.
Stosowane przez naszą firmę zaawansowane metody modelowania komputerowego w połączeniu z możliwością użycia w projektach modeli tworzonych ręcznie przez plastyka, znoszą prawie wszystkie ograniczenia w możliwości przeniesienia projektu na fizyczny model odlewniczy, matrycę tłoczącą lub formę stalową do wtrysku ciśnieniowego.

Stosujemy dwa główne sposoby modelowania:

1. Modelowanie komputerowe 3D

modelowanie komputerowe 3D 
FOTO 1
modelowanie komputerowe 3D
FOTO 2
modelowanie komputerowe 3D 
FOTO 3

2. Modelowanie łączone - komputerowe i ręczne

modelowanie łączone - komputerowe i ręczne
FOTO 1
modelowanie łączone - komputerowe i ręczne 
FOTO 2

Powyższe informacje podajemy jako poglądowe. Wybór sposobu modelowania dokonywany jest na podstawie wstępnego projektu, szkicu lub opisu słownego tego co ma się znaleźć na breloku. Często ze względu na czas modelowania, a co za tym idzie i koszty przygotowania produkcji, bardziej opłacalne jest zastosowanie modelowania ręcznego niż zaawansowanego modelowania komputerowego. Również modele komputerowe z pozoru wyglądające na proste w wykonaniu mogą stwarzać dużo problemów. Opierając się na doświadczeniu jesteśmy w stanie oszacować koszty przygotowania w oparciu o przesłane materiały.

Metody wykańczania breloków odlewanych

Breloki odlewane wykańczamy przez krycie odlewów ozdobnymi powłokami galwanicznymi w kolorach: patynowanego srebra (imitacja srebra), srebra półmatowego bez patyny (imitacja srebra), patynowanego mosiądzu, mosiądzu błyszczącego, patynowanej miedzi, niklu, czarnego niklu.
powłoka koloru patynowanego mosiądzu
powłoka koloru patynowanego srebra
powłoka koloru patynowanej miedzi
powłoka koloru srebra bez patyny

powłoka koloru mosiądzu błyszczącego
powłoka koloru czarengo niklu, brelok ręcznie szczotkowany
powłoka koloru niklu błyszczącego

Najbardziej czytelny wzór dają powłoki koloru patynowanego srebra oraz koloru patynowanego mosiądzu. Powłoka koloru srebra półmatowego bez patyny daje mniejszą czytelność wzoru, ale jest dobrym rozwiązaniem w przypadkach gdy klient nie życzy sobie powłok patynowanych. Powłoka koloru niklu błyszczącego daje bardzo małą czytelność - wzór widoczny jest praktycznie tylko przy odpowiednim ustawieniu powierzchni breloka do padającego na niego światła

Breloki tłoczone

Tłoczenie umożliwia uzyskanie dokładniejszego wzoru niż technika odlewu. Ma to szczególne znaczenie jeżeli projekt breloka przewiduje drobny wzór przy niewielkich rozmiarach. Nasze breloki w większości przypadków tłoczymy z mosiądzu a więc szlachetniejszego materiału niż stosowany do produkcji breloków odlewanych. Tłoczone breloki mosiężne możemy pokryć powłokami galwanicznymi takimi jak srebrzenie, złocenie czy niklowanie.  

brelok tłoczony FOTO 1
brelok tłoczony FOTO 2
brelok tłoczony FOTO 3Etapy przygotowania produkcji i zamówienia

1. Wycena
Na podstawie przesłanych przez Państwa materiałów dokonujemy wyceny produkcji. Do wyceny najczęściej wystarczający jest opis słowny wyglądu breloka, ale pełniejsze informacje daje wstępny projekt, szkic odręczny, zdjęcie wyrobu na którym mamy się wzorować, określenie wielkości, kształtu oraz grubości breloka. Jeżeli nie są ustalone żadne parametry wyrobu, na podstawie przesłanych materiałów proponujemy wielkość i kształt breloka. Do wyceny konieczna jest również informacja na temat przewidywanej ilości breloków i terminu na jaki produkcja ma być wykonana. W przypadku prostych do zaprojektowania breloków wycena przesyłana jest od razu z gotowym projektem. Prosimy o podawanie numeru telefonu kontaktowego w korespondencji - przydatny w przypadku konieczności uzupełnienia informacji.

2. Zamówienie
Po ustaleniu wszystkich parametrów wyrobu, cen oraz złożeniu zamówienia przygotowujemy projekt i przesyłamy go do akceptacji. Wszystkie parametry projektu powinny być określone przed przystąpieniem do projektowania breloka. Większość elementów modelowanych komputerowo czyli napisy, logotypy, rozmieszczenie elementów na powierzchni breloka mogą być zmieniane po przygotowaniu pierwszego projektu, choć w niektórych przypadkach daleko idące zmiany powodują konieczność robienia projektu całkowicie od nowa. Zmiany dotyczące modeli robionych ręcznie (w przypadku modelowania łączonego) najczęściej wiążą się z dodatkowymi kosztami. Bez dodatkowych kosztów modele robione ręcznie można skalować, przycinać, zmieniać ich umiejscowienie. Projekty przygotowywane są od razu w formie przestrzennej 3D. Jeżeli w projekcie występują elementy modelowane ręcznie do ich wykonania potrzebne są materiały możliwie wysokiej jakości - zdjęcia, ryciny, szkice nie poddane obróbce graficznej.

3. Produkcja
Po uzyskaniu akceptacji przesłanego projektu przystępujemy do produkcji. Czas produkcji ustalany jest indywidualnie dla każdego wyrobu i ilości. Terminy dla typowych ilości kilkuset do kilku tysięcy sztuk to 2-4 tygodnie. Ze względu jednak na różne rozłożenie ilości zleceń w czasie, terminy muszą być potwierdzane przed złożeniem zamówienia.


Porównanie przykładowych projektów breloków ze zdjęciami wyrobów finalnych

4. Płatności i przesyłka

Gotowe breloki wysyłamy najczęściej firmą kurierską. Możliwy jest odbiór osobisty po uprzednim uzgodnieniu terminu. Sposób płatności ustalany jest indywidualnie dla każdego zlecenia, choć preferowana i praktykowana najczęściej przez naszą firmę jest płatność przelewem przed wysyłką lub wysyłka za pobraniem. Koszty wysyłki kalkulowane są względem przewidywanej ilości paczek. W niektórych przypadkach, szczególnie dotyczących zleceń o wyższej wartości możemy prosić o wpłatę gwarancyjną przed uruchomieniem produkcji.
Jeżeli w powyższym tekście nie znaleźli Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłanie zapytania na e-mail. Wszystkie dane kontaktowe znaleźć można w zakładce KONTAKT.
BALKART
od 1979 r.

Produkcja medali tłoczonych, medali odlewanych, statuetek, pinsów oraz szeroko pojętych artykułów promocyjnych.
STRONA NALEŻY DO FIRMY BALKART
Adres firmy:
P.P.H.U. BALKART
42-200 Częstochowa
ul. Michałowskiego 17

Zapraszamy również na strony:
KONTAKT:
e-mail: balkart@balkart.pl
tel. +34 322 00 51
Krzysztof Baliński
tel.kom. 601 40 69 00
Adam Baliński
tel.kom. 603 95 14 27
Arkadiusz Baliński
tel.kom. 693 11 10 40
PRODUKUJEMY:
statuetki
medale tłoczone (medale bite)
medale odlewane
medale myśliwskie
breloki, otwieracze, żetony
znaczki metalowe pinsy
ordery, odznaczenia
monety okolicznościowe