Opis

STATUETKI NA ZAMÓWIENIE - OPIS

Podstawowy typ statuetek produkowanych przez naszą firmę to statuetki odlewane. Odlewy wykonujemy ze stopów mosiądzu, stopów cynku oraz materiałów kompozytowych i syntetycznych materiałów ceramicznych. Statuetki wykańczane są głównie przez patynowanie i ręczne szczotkowanie powierzchni. W specyficznych przypadkach statuetki wykańczamy również lakierami w kolorach metalicznych lub innymi substancjami barwiącymi.
Dla uzyskania innej niż naturalna kolorystyki statuetek odlewanych z mosiądzu, można pokrywać je galwanicznie srebrem lub miedzią. W ten sposób uzyskujemy trzy podstawowe kolory stosowane w rozróżnianiu 1, 2 i 3 miejsca zajętego w konkursie lub zawodach.
Statuetki odlewane z materiałów kompozytowych i ceramicznych również można wykańczać w kolorze patynowanego mosiądzu, patynowanego srebra i patynowanej miedzi. Przy tego typu statuetkach jest jednak możliwość użycia innych kolorów wykończenia np. koloru czarnego, koloru półmatowego złota, półmatowego srebra, półmatowej miedzi czy wręcz wykończenia jednej statuetki przy użyciu różnych kolorów.


Etapy przygotowania produkcji i zamówienia statuetek

1. Wycena
Na podstawie przesłanych materiałów, opisu słownego, szkicu, projektu, pomysłu dokonujemy wyceny produkcji statuetek. Na tym etapie dobierana jest technologia produkcji, materiały oraz określana jest wielkość statuetki. Najczęściej wycena robiona jest z rozbiciem na koszty przygotowania produkcji i cenę jednostkową statuetki. Ze względu na to, że bardzo często produkcja statuetek powtarzana jest cyklicznie jest to najbardziej optymalna metoda wyceny. Do dokonania wyceny konieczne są również informacje o zakładanej ilości statuetek oraz terminie realizacji. W przypadku dużych produkcji lub produkcji o niskim budżecie stosujemy metodę doboru propozycji do cen narzuconych przez klienta. Po określeniu przez Państwa ilości, terminu oraz maksymalnej ceny statuetki, opracowywana jest propozycja obejmująca opis statuetki, jej wielkość oraz użyte materiały. Prosimy o podawanie numeru telefonu kontaktowego w korespondencji - przydatny w przypadku konieczności uzupełnienia informacji.

2. Zamówienie
Po ustaleniu wszystkich parametrów wyrobu, cen oraz złożeniu zamówienia przygotowujemy projekt. W niektórych przypadkach zrobienie szkicu lub projektu oddającego końcowy wygląd statuetki jest niemożliwe lub bardzo skomplikowane. W takich sytuacjach przygotowujemy model odlewniczy statuetki do ewentualnych niewielkich korekt. Projekt, szkic lub zdjęcie modelu wysyłamy pocztą elektroniczną do akceptacji.

3. Produkcja
Po uzyskaniu akceptacji przesłanego projektu przystępujemy do produkcji. Czas produkcji ustalany jest indywidualnie dla każdego wyrobu i ilości. Typowe terminy to 2-3 tygodnie dla prostych statuetek odlewanych z materiałów kompozytowych i 4-8 tygodni dla statuetek o skomplikowanym projekcie odlewanych z mosiądzu . Ze względu jednak na różne rozłożenie ilości zleceń w czasie, terminy muszą być potwierdzane przed złożeniem zamówienia.

4. Płatności i przesyłka
Gotowe statuetki wysyłamy najczęściej firmą kurierską. Możliwy jest odbiór osobisty po uprzednim uzgodnieniu terminu. Sposób płatności ustalany jest indywidualnie dla każdego zlecenia, choć preferowana i praktykowana najczęściej przez naszą firmę jest płatność przelewem przed wysyłką lub wysyłka za pobraniem. Koszty wysyłki kalkulowane są względem przewidywanej ilości paczek. W niektórych przypadkach, szczególnie dotyczących zleceń o wyższej wartości, możemy prosić o wpłatę gwarancyjną przed uruchomieniem produkcji.

Personalizacja statuetek na zamówienie

Statuetki personalizowane są najczęściej przez umieszczenie na podstawie tabliczki z dedykacją. Jest to metoda najmniej kosztowna, umożliwiająca jednocześnie wykorzystanie projektu statuetki w długim okresie czasu.


1. Grawerowanie mechaniczne w blasze mosiężnej

tabliczka grawerowana foto 1
tabliczka grawerowana foto 2
tabliczka grawerowana foto 3

Grawerowanie mechaniczne w blasze mosiężnej. Blacha fabrycznie szczotkowana i powierzchniowo lakierowana pozwala na uzyskanie najwyższej możliwej estetyki tak wykonanej tabliczki i nadaje statuetce jeszcze bardziej ekskluzywny wygląd. Wklęsły, grawerowany wzór patynowany jest do koloru czarnego. Dzięki zastosowaniu blachy lakierowanej powierzchniowo, krawędź wzoru jest ostra, a grawerowany wzór bardzo czytelny. Blacha mosiężna przeznaczona do grawerowania mechanicznego występuje w kolorze naturalnym (zbliżonym do koloru złota) oraz w kolorze srebrnym (blacha mosiężna powierzchniowo srebrzona). W tej technice nie ma możliwości uzyskania półtonów co wyklucza grawerowanie z efektem fotografii.


2. Grawerton


tabliczka grawertonowa foto 1 
tabliczka grawertonowa foto 2
tabliczka grawertonowa foto 3

Grawerton to technika druku termotransferowego na odpowiednio przygotowanej blasze aluminiowej. Druk jest trwały i nieścieralny.Blacha powierzchniowo wykańczana jest w trzech kolorach: złotym, srebrnym i brązowym. Umożliwia to naturalne zastosowanie jako różnicowanie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, za które wręczana jest statuetka.
tabliczka grawertonowa w kolorze złotym
tabliczka grawertonowa w kolorze srebrnym 
tabliczka grawertonowa w kolorze brązowym 
tabliczka grawertonowa w kolorze złotym
tabliczka grawertonowa w kolorze srebrnym 
tabliczka grawertonowa w kolorze brązowym Jeżeli w powyższym tekście nie znaleźli Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłanie zapytania na e-mail. Wszystkie dane kontaktowe znaleźć można w zakładce KONTAKT.
BALKART
od 1979 r.

Produkcja medali tłoczonych, medali odlewanych, statuetek, pinsów oraz szeroko pojętych artykułów promocyjnych.
STRONA NALEŻY DO FIRMY BALKART
Adres firmy:
P.P.H.U. BALKART
42-200 Częstochowa
ul. Michałowskiego 17

Zapraszamy również na strony:
KONTAKT:
e-mail: balkart@balkart.pl
tel. +34 322 00 51
Krzysztof Baliński
tel.kom. 601 40 69 00
Adam Baliński
tel.kom. 603 95 14 27
Arkadiusz Baliński
tel.kom. 693 11 10 40
PRODUKUJEMY:
statuetki
medale tłoczone (medale bite)
medale odlewane
medale myśliwskie
breloki, otwieracze, żetony
znaczki metalowe pinsy
ordery, odznaczenia
monety okolicznościowe