Opis

MEDALE UNIWERSALNE - OPIS

Medale uniwersalne są tańszą alternatywą medali robionych na zamówienie. Są dobrym i w zasadzie jedynym rozsądnym wyborem w przypadku gdy na produkcję jest mało czasu lub gdy zamawiana ilość medali jest niewielka. W przypadku medali uniwersalnych klient nie ponosi kosztów przygotowania produkcji samego medalu. W niektórych przypadkach mogą zostać doliczone koszty przygotowania projektu wkładki, ale są to przypadki skrajne gdy przygotowanie jest bardzo czasochłonne.

Modele medali uniwersalnych przygotowane są tak, że wkładkę z wzorem można umieścić zarówno na jednej jak i na dwóch stronach medalu.

W kategorii medali uniwersalnych proponujemy Państwu zarówno medale bez uszka, które można umieścić w jednym z opakowań uniwersalnych, jak i medale z uszkiem przeznaczone do zawieszenia na tasiemce. Medali z uszkiem nie da się umieścić w opakowaniu do medali. Proponowane opakowana do medali znajdą Państwo w zakładce OPAKOWANIA.


Medale uniwersalne są medalami metalowymi, odlewanymi. Proponowane wykończenia obejmują pokrycia galwaniczne w kolorach patynowanego mosiądzu, patynowanego srebra (powłoka imitująca srebro) oraz patynowanej miedzi. Taki dobór kolorów wykończenia umożliwia stosowanie medali w konkurencjach gdzie wymagane jest oznaczenie 1, 2 i 3 zajętego miejsca. Zaznaczamy, że nie są to medale importowane. Wzory przygotowane są w naszej firmie i również nasza firma zajmuje się produkcją tych medali.


Metody personalizacji medali uniwersalnych


przykład wkładki wykonanej w technice grawertonu
przykład wkładki wykonanej w technice grawertonu z wykorzystaniem fotografii
przykłady wkładek grawertonowych

przykład wkładki wykonanej w technice grawerowania mechanicznego


Grawerton to technika druku termotransferowego na odpowiednio przygotowanej blasze aluminiowej. Blacha powierzchniowo wykańczana jest w trzech kolorach: złotym, srebrnym i brązowym. Umożliwia to naturalne zastosowanie w medalach wykańczanych w trzech kolorach. Druk jest trwały i nieścieralny.

Grawerowanie mechaniczne w blasze mosiężnej. Blacha fabrycznie szczotkowana i powierzchniowo lakierowana pozwala na uzyskanie najwyższej możliwej estetyki tak wykonanej wkładki, połączonej z wrażeniem ekskluzywności wyrobu. Wklęsły, grawerowany wzór patynowany jest do koloru czarnego. Dzięki zastosowaniu blachy lakierowanej powierzchniowo, krawędź wzoru jest ostra, a grawerowany wzór bardzo czytelny. Blacha mosiężna przeznaczona do grawerowania mechanicznego występuje w kolorze naturalnym (zbliżonym do koloru złota) oraz w kolorze srebrnym (blacha mosiężna powierzchniowo srebrzona). Brak jest niestety blachy mosiężnej wykończonej w kolorze brązu co wymusza zastosowanie blachy w kolorze naturalnym jako wkładki do medali koloru brązowego. W tej technice nie ma możliwości uzyskania półtonów co wyklucza grawerowanie z efektem fotografii.


Średnice wkładek

 

  • 38mm dla medali uniwersalnych średnicy 60mm
  • 50mm dla medali uniwersalnych średnicy 70mm

 


Jeżeli w powyższym tekście nie znaleźli Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłanie zapytania na e-mail. Wszystkie dane kontaktowe znaleźć można w zakładce KONTAKT.

 

BALKART
od 1979 r.

Produkcja medali tłoczonych, medali odlewanych, statuetek, pinsów oraz szeroko pojętych artykułów promocyjnych.
STRONA NALEŻY DO FIRMY BALKART
Adres firmy:
P.P.H.U. BALKART
42-200 Częstochowa
ul. Michałowskiego 17

Zapraszamy również na strony:
KONTAKT:
e-mail: balkart@balkart.pl
tel. +34 322 00 51
Krzysztof Baliński
tel.kom. 601 40 69 00
Adam Baliński
tel.kom. 603 95 14 27
Arkadiusz Baliński
tel.kom. 693 11 10 40
PRODUKUJEMY:
statuetki
medale tłoczone (medale bite)
medale odlewane
medale myśliwskie
breloki, otwieracze, żetony
znaczki metalowe pinsy
ordery, odznaczenia
monety okolicznościowe