START
images/sl_balkart.jpg
+

STATUETKA MOSIĘŻNA

Mosiężna statuetka wykonana dla Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej.
+

MEDAL TŁOCZONY

Medal z mosiądzu tłoczony na zamówienie; wykończenie przez srebrzenie i patynowanie; średnica 70mm; medal wybity dla oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.
+

STATUETKA UNIWERSALNA

Uniwersalna statuetka odlana z mosiądzu; wykończenie przez patynowanie i szczotkowanie; podstawa czarny granit; wysokość ok.24 cm.
Naszym klientom oferujemy:
 • medale na zamówienie

  Produkujemy medale odlewane oraz medale tłoczone projektowane według wytycznych klienta. W naszym portfolio znajdą Państwo medale oraz odznaczenia dla instytucji państwowych, urzędów miast, służb specjalnych, wojska jak również dla firm i odbiorców indywidualnych.
 • medale uniwersalne

  Medale z możliwością znakowania przy pomocy wkładki wykonanej w technologii termotransferowej bądź wkładki grawerowanej mechanicznie. Oferujemy Państwu medale uniwersalne naszej produkcji, które spełniają kryteria medali produkowanych na zamówienie (grubość, ciężar, ręczne wykończenie). Decydując się na medale uniwersalne nie ponoszą Państwo kosztów związanych z przygotowaniem produkcji.
 • medale myśliwskie

 • Oferujemy Państwu szeroką gamę wzorów medali myśliwskich (medale łowieckie) autorskich projektów. Jak wszystkie oferowane przez nas produkty, nasze medale myśliwskie zachowują słuszną grubość oraz ciężar. Medale wykańczane są ręcznie z najwyższą starannością.
 • statuetki na zamówienie

  Wykonujemy statuetki projektowane według wytycznych klienta. Dysponujemy wieloma technikami produkcji i wykorzystujemy różnorodne materiały przy tworzeniu statuetek. Projekty tworzą dyplomowani artyści, rzeźbiarze oraz zespół grafików komputerowych, a o należyte wykonanie statuetek dbają wykwalifikowani pracownicy z długoletnim stażem.
 • statuetki uniwersalne

  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z bogatą ofertą statuetek uniwersalnych naszej produkcji. Statuetki uniwersalne wykonywane są z różnych materiałów mi.in. mosiądz, materiały kompozytowe, stopy cynku. Żadna z oferowanych przez nas statuetek nie pochodzi z importu. Każda projektowana była przez naszą firmę z zamiarem stworzenia niepowtarzalnego produktu. Decydując się na statuetkę z oferty uniwersalnej nie ponoszą Państwo kosztów związanych z przygotowaniem produkcji nowego wzoru. Galeria statuetek uniwersalnych jest podzielona tematycznie dla ułatwienia Państwu znalezienia odpowiedniej statuetki. 
 • znaczki typu PINS

  Produkujemy znaczki wpinane w okrycie wierzchnie (znaczki metalowe wpinane np. w klapę marynarki) z zapięciem typu motylek zatrzaskowy, śrubka z nakrętką oraz magnes. W ofercie posiadamy znaczki zarówno tłoczone jak i odlewane. Posiadamy bogatą ofertę materiałów stosowanych do tworzenia znaczków i ich wykańczania. Istnieje możliwość pokrywania pinsów powłokami szlachetnymi typu złocenie i srebrzenie.

 • breloki na zamówienie projektowane według wytycznych klienta
 • breloki uniwersalne
 • otwieracze na zamówienie projektowane według wytycznych klienta
 • otwieracze uniwersalne
 • żetony do wózków, żetony do myjni samochodowych, żetony do automatów vendingowych itp.
 • emblematy do toreb, torebek, aktówek, emblematy (plastrony) montowane do mebli ogródkowych, emblematy do stolarki drzwiowej i okiennej, mebli drewnianych, mebli tapicerowanych itp.
 • produkty niesklasyfikowane produkowane na indywidualne życzenia naszych klientów

Wyroby znajdujące się w galeriach produktów oznaczonych jako "uniwersalne" może kupić każdy nasz klient nie ponosząc dodatkowych kosztów przygotowania produkcji konkretnego wzoru. Zakup produktu z działów "uniwersalnych" nie oznacza nabycia autorskich praw majątkowych do tego produktu, ani wyłączności na dany wzór.

Znajdujące się na stronie zdjęcia wyrobów "na zamówienie" oraz innych wyrobów sygnowanych poprzez umieszczenie logo nie stanowią katalogu oferowanych produktów. Zdjęcia te służą tylko i wyłącznie prezentacji możliwości produkcyjnych firmy.

Produkty wykonywane na zlecenie przez firmę BALKART nie mogą zostać zakupione przez osobę lub firmę inną niż uprawniona ze względu na własność praw autorskich i autorskich praw majątkowych do logotypów znajdujących się na danym produkcie. Przykłady produkcji w postaci galerii zdjęć wraz z opisami znajdziecie Państwo pod odpowiednimi pozycjami menu, znajdującymi się po lewej stronie witryny.


Kilka wybranych przykładów produkcji naszej firmy w tym medale, statuetki, breloki oraz znaczki tłoczone.

medal-tloczony

MEDAL TŁOCZONY

Medal bity z mosiądzu, wykończony przez srebrzenie i patynowanie. Średnica medalu 70mm; medal wybity dla oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.
medal-bity

MEDAL TŁOCZONY

Medal bity z mosiądzu, wykończony przez patynowanie. Średnica medalu 60mm
"medal-tloczony/

MEDAL TŁOCZONY

Medale tłoczone z mosiądzu, wykończone w trzech kolorach sportowych: mosiądz patynowany, srebro patynowane, miedź patynowana. Średnica medalu 70 mm.
brelok-tloczony

BRELOK TŁOCZONY

Brelok tłoczony z mosiądzu, wykończony w kolorze błyszczącego niklu. Brelok malowany ręcznie.
pins-tloczony

ZNACZEK TŁOCZONY

Znaczek "Pins" tłoczony z alpaki, malowany ręczenie. Zapięcie typu motylek zatrzaskowy.
statuetka-na-zamowienie

STATUETKA NA ZAMÓWIENIE

Statuetka wykonana z aluminium. Wykończenie przez szczotkowanie. Podstawa z naturalnego czarnego granitu.
statuetka-mosiezna

STATUETKA NA ZAMÓWIENIE

Statuetka wykonana z aluminium oraz mosiądzu. Wykończenie przez szczotkowanie, piaskowanie oraz lakierowanie. Podstawa z naturalnego czarnego granitu.
statuetka-na-zamowienie

STATUETKA NA ZAMÓWIENIE

Statuetka odlana z mosiądzu. Podstawa z czarnego granitu.
medal-na-zamowienie

MEDAL TŁOCZONY

Medal bity z mosiądzu, wykończony przez patynowanie, malowany ręcznie. Średnica medalu 70mm.


BALKART- Producent statuetek ma przyjemność przedstawić wyjątkową statuetkę wykonaną dla H&M Hennes & Mauritz. Statuetka wykonana na zamówienie, przedstawiająca motek wełny osadzony na drewnianej podstawie. Część statuetki przedstawiająca motek odlana z materiałów kompozytowych, odlew ręcznie wykończony. Podstawa statuetki wykonana z drewna bielonego.


Podziękowania w postaci ramki z medalem odlewanym wykonane na zamówienie dla Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Drewniana oprawa wykonana na zamówienie, tło ramy wyściełane granatowym suknem, dedykacja wygrawerowana mechanicznie na srebrzonej blasze mosiężnej, medal odlewany, srebrzony, patynowany. Medal wykończony ręcznie.


Medale bite, wykonane przez firmę BALKART na zamówienie Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK. Medale tłoczone z mosiądzu, patynowane, ręcznie malowane. Medale o średnicy 70mm. Medale wybite z okazji 100 lecia PCK.


Breloki oraz magnesy metalowe wyprodukowane przez firmę BALKART na zamówienie Gminy Lublin. Produkcja wykonana z okazji 450 lat Unii Lubelskiej. Breloki tłoczone z mosiądzu, srebrzone, patynowane, ręcznie wykańczane. Magnesy odlewane z metalu, wykończone w kolorze mosiądzu patynowanego.


Medal tłoczony z mosiądzu, wykończony przez patynowanie. Medale o średnicy 70 mm ręcznie wykańczane. Medale bite z okazji 100 lecia zwodowania najstarszego żaglowca pływającego obecnie pod polską banderą. Jednostkę nazwano imieniem kapitana Karola Olgierda Borchardta.


Znaczki tłoczone z mosiądzu, ręcznie malowane, wykańczane galwanicznie w połysku. Pins wyposażony w wysokiej jakości zapięcie typu motylek zatrzaskowy i gwoździk. Pinsy bite dla Muzeum Narodowego we Wrocławiu.


Wysokiej jakości metalowe dyplomy wykonane dla European Security Academy Sp. z o. o. Bazą dyplomu jest aluminium szczotkowane oraz piaskowane. Dedykacja grawerowana mechanicznie. Na dyplomie znajduje się mosiężny medal tłoczony, wykończony przez patynowanie. Dyplom jest dodatkowo zdobiony odlewanymi elementami malowanymi ręcznie.


Wysokiej jakości breloki wykonane dla Media Markt Polska. Breloki odlewane ze stopów do odlewów precyzyjnych, srebrzone i wykończone przez patynowanie. Breloki dostarczone do klienta w eleganckim opakowaniu jubilerskim.


Medale tłoczone z mosiądzu i ręcznie wykańczane po patynowaniu. Kolory flagi Polski malowane ręcznie. Medale wybite na okazję XVI rocznicy działalności kontrolnej WITD w Katowicach oraz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Medale wybite dla Powiatu Polickiego na okazję obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Medal o średnicy 70 mm, tłoczony z mosiądzu, wykończony przez patynowanie, ręcznie malowany.


Medale tłoczone, wykonane dla Huty Stalowa Wola S.A. Medal wybity dla upamiętnienia jubileuszu 80-lecia istnienia HSW S.A. Medale o średnicy 70mm, tłoczone z mosiądzu, srebrzone, wykończone przez patynowanie.


Statuetki stworzone na zamówienie Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku". Statuetki wykonane z mosiądzu oraz mosiądzu srebrzonego. Statuetki zostały wręczone na uroczystej gali z okazji Jubileuszu "Drużyny Szpiku".


Medale tłoczone z mosiądzu wykonane na potrzeby polskiej edycji najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego świata – Bocuse d’Or. Medale wykonane z mosiądzu złoconego, mosiądzu srebrzonego oraz mosiądzu złoconego do brązu. Każdy medal posiadał ręcznie przeszywaną tasiemkę.


Statuetki wykonane dla Węglokoks Kraj Sp. z o.o. stworzone na okazję 110 lat istnienia kopalni KWK Bobrek. Statuetki odlewane z materiałów kompozytowych,wykańczane ręcznie. Logotyp grawerowany w srebrzonej blasze mosiężnej i ręcznie malowany kolorami. Podstawa z naturalnego czarnego granitu.


Produkcja wykonana dla firmy RUTA TRASPORT z okazji 30-lecia istnienia firmy, obejmująca statuetki oraz złocone medale tłoczone. Statuetka w formie medalu o średnicy 70 mm, tłoczonego z mosiądzu i umocowanego w metalowym uchwycie tworząc statuetkę z medalem obrotowym. Upominki dostarczone w eleganckich opakowaniach tworzonych na zamówienie, dopasowanych do kształtu statuetek oraz medali.


Statuetka odlana z mosiądzu, podstawa marmur breccia. Statuetka stworzona przez naszą firmę na potrzeby Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych organizowanych przez Ptak Warsaw Expo.


Ryngraf wykonany dla Politechniki Śląskiej. Podkład w kształcie herbu, fornirowany. Medal odlany ze stopu do odlewów precyzyjnych. Medal patynowany i szczotkowany ręcznie. Z tyłu ryngrafu znajduje się element umożliwiający zawieszenie na ścianie.


BALKART
od 1979 r.

Produkcja medali tłoczonych, medali odlewanych, statuetek, pinsów oraz szeroko pojętych artykułów promocyjnych.
STRONA NALEŻY DO FIRMY BALKART
Adres firmy:
P.P.H.U. BALKART
42-200 Częstochowa
ul. Michałowskiego 17

Zapraszamy również na strony:
KONTAKT:
e-mail: balkart@balkart.pl
tel. +34 322 00 51
Krzysztof Baliński
tel.kom. 601 40 69 00
Adam Baliński
tel.kom. 603 95 14 27
Arkadiusz Baliński
tel.kom. 693 11 10 40
PRODUKUJEMY:
statuetki
medale tłoczone (medale bite)
medale odlewane
medale myśliwskie
breloki, otwieracze, żetony
znaczki metalowe pinsy
ordery, odznaczenia
monety okolicznościowe